Chia semínka

product-chiaCo je Chia?

Chia je léčivá rostlina, původem z jižního Mexika.
Byla součástí lidské stravy na tisíce let.
Před Kolumbem byla též důležitou součástí středoamerické společnosti, kde se používala semena pro potraviny, léky a olej.
Chia má vědecký název  Salvia hispanica . „Salvia“ pochází z latinského slova Salvare, což znamená „léčitel“.  Chia zřejmě hrála významnou roli v náboženských obřadech. Hodnota Chia vedla téměř k jejímu zničení, jak se španělští osadníci snažili odstranit všechny prvky domorodé kultury.  Naštěstí, několik vytrvalých plodin přežilo a v roce 1990 začalo oživení chia.

Zpracování

Naturya Chia semínka jsou pěstována na 30 farmách v Jižní Americe, s výrobní platformou v Ekvádoru, Bolívii, Paraguay a Argentině. Tato rozmanitost zajišťuje, že výrobek je k dispozici bez ohledu na jakékoliv lokalizované klimatických podmínky. Výrobní proces je standardizován, aby zajišťoval trvale vysokou kvalitu produktů. Farmy jsou pečlivě kontrolovány a zemědělci podporováni a školeni při sklizni a prodeji.

Rostliny chia se sklízí v období od listopadu do ledna. Chia semena se snadno odstraňují z rostlin, takže po sklizni plodin je již 96% semen. Semena se pak prochází vibračním čistícím mechanismem a přes magnety pro zajištění jejich čistoty.
Pokud jsou semena po sklizni vlhká, suší se venku na tkanině visící asi metr nad zemí, pod kterou prochází teplý vzduch. Naturya Chia semínka jsou pravidelně testovány na nečistoty, aby bylo zajištěno, že konečný produkt je zcela čistý.

Jak si vychutnat Chia semínka

I když nám bylo řečeno od mnoha zákazníků, že si Chia semínka užívají v mixech, ve formě gelu nebo jako přídavnou složku do jídel, Evropská unie v současné době požaduje, aby každá společnost uváděla Chia semena na trh pouze jako přísadu do chleba s maximálním obsahem Chia semen 5%.  Ačkoliv můžeme vidět postoj EU jako poněkud omezující, Chia semena určitě jsou jemnou přísadou do čerstvě upečených bochníků, tortil nebo bochánků. Jejich výhody pro vylepšení těsta jsou nekonečné!
Jako vždy, neváhejte experimentovat.

 

Složení

100% Chia semínka

Obsah

300 g

Koupit na 001shop.cz