Chlorella – prášek

product-chlorellaCo je Chlorella?

Chlorella je jednobuněčná zelená řasa a byla zřejmě jedním z prvních živých organismů na planetě. Na Dálném Východě je známá jako tradiční potravina a v alternativní medicíně se používá od starověku.
Tato vysokoproteinová mikrořasa, která roste v čerstvé vodě, má kompletní řetězec esenciálních aminokyselin a je dobrým zdrojem vitamínů a mineralů. Naturya Bio Chlorella má narušenou buněčnou stěnu, což umožňuje maximální absorbci živin z chlorelly.

Zpracování

Naturya  Organic Chlorella se pěstuje v tropické provincii Hainan, což je shluk ostrovů jižně od pevninské Číny. Chlorella je pěstována ve venkovské oblasti bez znečištění, ve speciálně konstruovaných sladkovodních rybnících. K pěstování jsou nádrže naplněné čistou podzemní vodou, která je před použitím filtrována.

Vystavena dlouhé hodiny slunečnímu svitu a míchání v rybnících chlorella je poprvé sklízena, když po 1-2 měsících dosáhne optické hustoty. Jakmile je první sklizeň dokončena, chlorella může být i nadále sklízena každých 7-10 dnů.
Po sklizni se chlorella ručně promyje, poté se suší procesem, který chrání tolik výživných látek chlorelly, jak je to jen možné. Nakonec se chlorella mele, aby se prolomila její robustní buněčná stěna, je pečlivě zabalena a poslána do Naturya.

Jak si vychutnat chlorellu

Chlorella je obecně užívá ve formě nápoje, snad nejčastěji se míchá do sklenice s ovocným džusem. Může být také užívána s vodou nebo ve směsi do smoothie. Chlorella je flexibilní složka a skvělý doplněk pro salátové dresinky či omáčky na těstoviny. Populární možnost je zamíchat chlorelu do domácí polévky.
Možnosti pro chlorellu jako přísadu jsou ve skutečnosti nekonečné; zahrnout ji do omáček, kaší, brambor či čehokoliv jiného dle vaše fantazie. Zkuste ji třeba přimíchat do vašich příštích smažených vajíček. Neváhejte experimentovat.

Složení

100% Organic Chlorella prášek

Obsah

200 g

Koupit na 001shop.cz