Konopný protein – prášek

product-hempCo je konopí?

Konopí je neuvěřitelně všestranná rostlina, která byla používána po tisíce let pro širokou škálu uplatnění. Dříve se využívala v medicíně a jako tkanina, zatímco dnes se používá jako stavební materiál pro auta, panely a nabízí se možnost využívat konopí jako biopalivo.
V 16. – 18. století Evropa bylo konopí  spolu se lnem nejvíce důležité plodinou na výrobu vlákna.  Poté jeho pěstování začalo klesat. V poslední době se zájem o konopí opět rozproudil díky jeho všestrannosti, přizpůsobivosti a prospěchu pro životního prostředí.
Konopí je rostlina stejného rodu jako marihuana a někteří lidé předpokládají, že konopí má stejné psychoaktivní vlastnosti.
To rozhodně není pravda; není možné se „sjet“ z našeho konopí. Psychoaktivní povaha marihuany pochází z jejího obsahu THC (tetrahydrocannabinol), kterého konopí obsahuje pouze zanedbatelné množství. Naše konopí má maximální obsah THC 0,01%, který je podstatně nižší než zákonný limit EU ve výši 0,2%, a zcela odlišný od marihuany, jež obsahuje THC asi 12% .

Zpracování

Naše konopí je zpracováno v high-tech speciálním zařízení v Rumunsku. Konopí má na životní prostředí „nízký dopad“ ve srovnání s plodinami jako je pšenice („střední dopad“) nebo cukrová řepa („vysoký dopad“). Po sklizni se celá konopná semena čistí a suší, načež prochází detektorem kovu a detektorem na kámen. Konopná semena jsou pak za studena lisovaná v procesu, který vytváří konopnou drť a konopný olej. Z konopného oleje vzniká zdravý olej na vaření.  Konopná drť se používá k výrobě prášku z konopného proteinu.
Konopí drť se namele předtím, než projde speciálně navrženým sítem, které oddělí vlákninu. Po dokončení tohoto procesu se prášek vloží do hermetického balení a doručí do firmy Naturya. Konopný prášek firmy Naturya je v syrovém stavu po celou dobu zpracování.
Mechanické metody používané pouze za studena zamezí tepelnému poškození esenciálních mastných kyselin obsažených v konopí.
Konopný prášek firmy Naturia je 50% protein, obsahující všechny esenciální aminokyseliny. Protein je použitý v těle pro výstavbu a opravu tkání jako jsou svaly. Dva hlavní proteiny konopí jsou edestinem a albumin, přičemž oba jsou snadno absorbovány v těle a jsou bohaté na všechny esenciální aminokyseliny.

Jak si vychutnat konopný protein?

Konopný prášek má jemnou, ořechovou chuť, která se jemně vmíchá do většiny receptů. Zahrnout ji můžete do sladkého i slaného pečiva, sušenek nebo energetických tyčinek. Lze ho dokonce použít na přípravu jedinečného domácího hummusu. Konopný prášek jako bohatý zdroj bílkovin lze přimíchat do müsli, cereálií, ovocných i zeleninových smoothie a jogurtů. Jako vždy, neváhejte experimentovat.

Složení

100% Organic konopný protein – prášek

Obsah

300 g

Koupit na 001shop.cz