Mladá pšenice – prášek

product-wheatgrassCo je to mladá pšenice?

Mladá pšenice je nejznámější produkt firmy Naturya. Organická mladá pšenice prášek je fantastický zdroj chlorofylu, vitamínů, minerálů a aminokyselin. Mladá pšenice je tvořena z výhonků mladých rostlin pšenice.

Pšenice byla užívána po tisíce let a je stále jednou z nejvíce pěstovaných plodin, pokrývající asi třetinu světových polí. Popularita mladé pšenice začala růst v roce 1940, kdy zemědělský chemik Dr. Charles F. Schnabel s ní obeznámil širší veřejnost.
Mladá pšenice má mnoho podobných nutričních vlastností jako mladý ječmen, ale má sladší chuť. I když je často považována za základ detoxikačních režimů, většina lidí chce využívat širokou škálu živin mladé pšenice pravidelně jako skvělý doplněk ke zdravé vyvážené stravě.

Zpracování

Mladá pšenice firmy Naturya se pěstuje na ekologické farmě na severu Číny. Je certifikována jako ekologická podle Soil Association a EU, což znamená, že podléhá přísným kontrolám v každé fázi výroby. Na farmě je pravidelně kontrolována mezinárodními organizacemi certifikačních orgánů.
Mladá pšenice se seje v listopadu a sklízí následující jaro. Mladá pšenice je pečlivě monitorována a ručně sekána na svém vrcholu výživy, kdy se rostlina připravuje na přechod z vegetativní do reprodukční fáze růstu a hromadí obrovské množství živin a energie.
Jakmile je sklizena, mladá pšenice se čistí, přičemž jsou vybrány pro její zpracování ty nejkvalitnější nože. Pak je sušena a namleta na prášek. Stejně jako u mladého ječmene, proces z pole na hotový výrobek je dokončen do dvou hodin, aby bylo zachováno co nejvíce živin, jak je to možné.

Jak si vychutnat mladou pšenici

Dle vaší chuti můžete jednoduše vmíchat mladou pšenici do sklenice s vodou nebo pokud zjistíte, že chuť je příliš travnatá, můžete dát přednost kombinaci s ovocnou šťávou. Existuje spousta různých smoothie receptů, které lze nalézt on-line. Mladou pšenici je možno kombinovat se všemi druhy ovoce, zeleniny a dalších prášků, aby vznikly na živiny bohaté směsi. Mladá pšenice může být zahrnuta i do vaření, nejjednodušeji nasypána do zálivky nebo dipu. Může být přidána do většiny receptů, včetně těsta, polévek, energetických tyčinek či dokonce i do džemů.

Složení

100% Organic Mladá pšenice prášek

Obsah

200 g

Koupit na 001shop.cz